Zaufanie kluczem do współpracy w branży transportowej

Polskie firmy transportowe oprócz wysokiej jakości usług i rzetelnego wykonywania transportu międzynarodowego, walczą z konkurencją również ceną za przewozy towarów. Konkurencyjne ceny polskich przewoźników dają realną szansę na szybki rozwój firm i tworzenie nowych miejsc pracy.

Należy jednak pamiętać, że walka o klienta wyłącznie ceną nie jest wystarczającą do tego aby zatrzymać kontrahenta. Zwłaszcza, że utrzymanie niskich cen za transport staje się coraz trudniejsze dla przewoźników. Wynika to między innymi z tego, że wynagrodzenie kierowców stale rośnie. Poza tym cena nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na pozytywną decyzję klienta dotyczącą zawarcia lub przedłużenia kontraktu.

Firmy transportowe o nowoczesnym podejściu do sprzedaży pozycjonują się w oczach klienta jako partner. Nie opierają strategii sprzedażowej wyłącznie na relacjach i cenie, ponieważ w zetknięciu się z agresywną konkurencją często te dwa argumenty nie wystarczają. Partnerstwo w biznesie powinno być budowane na zaufaniu.

Ważną kwestią jest przekonanie o kompetencjach firmy oferującej usługi transportowe. Aktualnie w biznesie pożądana jest otwarta komunikacja i jasne deklarowanie oczekiwań oraz możliwości ich realizowania.

Zaufanie buduje się przez lata i trzeba o nie dbać. Wartością firm są ludzie, zaangażowany zespół, który dąży do wspólnie obranego celu.

Giełda transportowa Infracht powstała z myślą o przewoźnikach i szeroko rozumianej branży transportowej. Firma postawiła sobie za cel pozyskanie zaufania klientów, poprzez rzetelną i pełną zaangażowania pracę całego zespołu, który dokłada wszelkich starań aby obsługa klientów była na najwyższym poziomie. Infracht dba o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników giełdy poprzez skrupulatną weryfikację najważniejszych dokumentów koniecznych do wykonywania usług transportowych. Wszystko po to aby ułatwić pozyskiwanie firmom transportowym pewnych zleceń transportowych a zleceniodawcom i spedytorom zapewnić dostęp do szerokiej bazy sprawdzonych przewoźników. Poprzez niedopuszczenie do platformy użytkowników, którzy nie posiadają wymaganych dokumentów eliminujemy nieuczciwą konkurencję. Wiemy jak ważne jest dla przewoźników aby jechać za godne pieniądze. Dla zleceniodawców i spedytorów kluczem jest zaufanie do firmy, której zlecają transport. Pewność, że ładunek dojedzie na czas jest na wagę złota.

Zdajemy sobie sprawę, że nie jest możliwe wyeliminowanie wszystkich nadużyć jakie pojawiają się w branży, jednak robimy wszystko aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników naszej giełdy transportowej.

Warte podkreślenia jest, że Infracht jest platformą całkowicie bezpłatną dla przewoźników. Zleceniodawców i spedytorów nie obejmuje obowiązkiem zakupu abonamentu. Dzięki temu Infracht sprawnie gromadzi szeroką bazę przewoźników, którzy są niezbędni do tego aby zleceniodawcy i spedytorzy mieli wysoki współczynnik odpowiedzi na umieszczane na giełdzie zlecenia transportowe.

Zachęcamy przewoźników, zleceniodawców i spedytorów do rejestracji i sprawdzenia nowego narzędzia pracy w branży TSL jakim jest Platforma Transportowa Infracht.